Krátké ilustrované přednášky

O ČÍNSKÉ MEDICÍNĚ

Jednoduchá, názorná a zábavná – i taková může být čínská medicína.
Získejte klíče k této obrovské pokladnici znalostí a zkušeností. A začněte je používat!

Krátké texty se 120 ilustracemi vám objasní základní pojmy a mechanismy čínské medicíny. V knize najdete i 3 čchi-kungová cvičení a taháky pro studenty.

Ukázkové stránky

Na knize spolupracovali (nebo radou přispěli)

Mgr. et Mgr. art Blanka Hrubá

– učitelka hudby a čchi-kungu. Hudbu studovala v řadě institucí, za všechny jmenujme alespoň Vysokou školu múzických umení v Bratislavě, kde studovala klavír v komorní hře, a Palackého univerzitu v Olomouci, kde se v rámci doktorandského studia věnuje zpěvu. Čínskou medicínu absolvovala na TČM Bohemia v Praze a nyní v jejím studiu pokračuje na Akadémii čínskej metafyziky v Bratislavě. Vede pěvecký sbor Valentin a Musica Priboriensis. Na svých cvičeních a seminářích se specializuje především na ženský a zvukový čchi-kung. Více se dozvíte na www.blankahruba.cz.

Mgr. Jana Arcimovičová

– redaktorka a překladatelka. Zabývá se alternativními metodami léčby, především fytoterapií a tradiční čínskou medicínou. Studovala TČM na ČSBS v Praze, u prof. Bai Yunqiao a Lotus čchi-kung u Daisy Lee. Učila TČM na TČM Bohemia, na ČSBS, přednáší na kongresech, učí čchi-kung a publikuje v časopisech zaměřených na zdravý životní styl. Ve své praxi používá především masáže čchi-kung tchuej-na a fytoterapii.
Je autorkou knih Léčíme se přírodními antibiotiky (2001), Léčíme se cibulí (2002), Potraviny a byliny ke snížení cholesterolu (2003), Čínská medicína pod pokličkou (2009) a spoluautorkou knih Vůně čaje (1998), Čokoláda pokrm bohů (1999) a Rostlinné omamné drogy (2000).

Mgr. Štěpán Vyhlídka

– přední český sinolog se specializací na čínskou medicínu. Studoval sinologii na Karlově univerzitě a klinickou akupunkturu na univerzitě v Pekingu. Přes 25 let studuje bojové umění stylu xingyiquan u dr. Du Fukuna. Ve své terapeutické praxi používá zejména masáže čchi-kung tchuej-na. Vyučuje čínštinu, překládá, pořádá přednášky a semináře. Více najdete na www.tcmspirit.cz.

Ing. Norbert Synčák

– školitel a odborný konzultant v oblasti vnitřního rozvoje, tradičního feng-šuej, čchi-kungu, čínské astrologie BAZI, klasické čínské medicíny, vnitřní alchymie, posvátné architektury a geometrie. Pravidelně přednáší na kongresech. Více informací o jeho aktivitách a seminářích najdete na www.tradicne-feng-shui.sk.

DiS. Jan Pletánek

– diplomovaný fyzioterapeut, učitel tai-či, čchi-kungu a šiacu. Je autor a spoluautor několika knih a DVD. Studoval tai-či v Číně, 4x navštívil Peru, kde se učil u místních šamanů. V roce 2018 odjel na pozvání učit šiacu a tai-či do Japonska. Jeho učitelem tai-či je François Hainry. Aktuální seznam jeho seminářů najdete na www.taiji-pardubice.cz.

Taháky z knížky

Zaujala vás knížka?

Osobně se můžeme setkat v Brně nebo na přednáškách.